Inbjudan Tidprogram Startlista

Uppdaterad: 2008-01-27

Start
Uppåt

 

IDM-IJDM 17-Seniorer

Tidsprogram och PM

 

Lördag den 26 januari

rakbana rundbana höjd stav längd/tresteg kula
10:00         M tresteg (4)  
10:30 K 60 h fi (4)     F19+17     
10:45 P19 60h fi (3)     (1+1)    
11:00 P17 60h fi (5)       K längd (11)  
11:10   M 400 (9)       M (9)
11:30   F19+F17 1500 P19+17      
  (2+6) (2+3)      
11:40   K 800 (4)        
11:45            
11:50 M 60 fö (19)          
12:00       M (12)    
12:10 F19 60 fö (14)          
12:20            
12:25 F17 60 fö (17)          
12:30         P19+17 längd  
12:35         (5+7) F19+17
12:45   K 200 (32)       (4+5)
13:00     K (3)      
13:15            
13:40 M 60 fi          
13:45 F19 60 fi          
13:50 F17 60 fi       F19+17 tresteg  
14:00   F19 400 (9)     (4+2)  
14:15   F17 400 (10)        
14:30   K 3000 (3)        
14:45   M 1500 (12)        

Söndag den 27 januari

rakbana rundbana höjd stav längd/tresteg kula
10:00         M längd (11)  
10:10            
10:20            
10:35            
10:40 F17 60h fi (7)          
10:50 F19 60h fi (7)          
11:00 M 60h fi (5)          
11:10            
11:25   P19 1500 (4)       K (4)
11:35   P17 1500 (11)     F19+17 längd  
11:45   M 800 (9)     (12+10)  
12:00 K 60 fö (16)     K (4)    
12:15 P19 60 fö (13)          
12:30 P17 60 fö (12)          
12:30     M (4)      
12:50   M 200 (21)        
13:45 K 60 fi          
13:50 P19 60 fi          
13:55 P17 60 fi          
14:00       P19+17   P19+17
14:10   K 400 (10)   (1+2)   (3+2)
14:30   P19 400 (6) F19+17   K tresteg (6)  
14:45   P17 400 (7) (5+4)      
15:00   M 3000 (9)        
15:20   K 1500 (11)        
15:30         P19+17 tresteg  
        (0+1)  

 

AVPRICKNING: senast 1 tim före resp. starttid på listor, 
  som anslås på väggen i rampgången tilll arenan.
  OBS! Ange årsbästa i löpgrenarna!
   
NUMMERLAPPAR: endast i längd och tresteg, samt 400m och längre.
  avhämtas vid receptionen vid ingången till arenan.
  kolla ditt start-nr på avprickningslistan.
   
EFTERANMÄLAN: göres vid receptionen vid ingången till arenan senast 1 tim. före resp. starttid.
   
LÖPFINALER: endast på 60 m och 60 m häck, där de 8 bästa tiderna går till final.
  Vid fler än 40 startande går de 16 bästa tiderna till A- och B-final.
  Övriga finaler avgöres i seedade direktfinaler med tiderna avgörande.
   
RESULTAT: kommer att finnas på ARRANGÖRSGRUPPENS hemsida:
  www.arrangorsgruppen.se
   
HÖJNINGSSCHEMAN: göres på plats i samråd med de aktiva
höjd och stav: