Inbjudan Tidsprogram Startlista

Uppdaterad: 2008-05-31

Start
Uppåt

 

Senior-DM

Startlista

M   100 M                            
  10 Sebastian Svedhammer     88 SoIK Hellas                  
  13 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS                 
  15 Peter Gabrielsson        62 Huddinge AIS                 
  16 Magnus Jutman            90 Huddinge AIS                 
  17 Tom King Baptiste        90 Huddinge AIS                 
  20 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS                 
  21 Anton Nilsson            92 Huddinge AIS                 
  24 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS                 
  28 Christian Maluka         91 Huddinge AIS                 
  29 Janne Kemi               85 Huddinge AIS                 
  38 Patric Erlandsson        88 Kungsängens SK               
  45 Ian Fälldin              80 FK Studenterna               
  51 Alexander Lundholm       88 IFK Tumba                    
  52 Martin Augustsson        86 Täby IS                      
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
  54 Niklas Berg              74 Väsby IK                     
   
M   200 M                            
  10 Sebastian Svedhammer     88 SoIK Hellas                  
  19 Calle Lindros            88 Huddinge AIS                 
  20 Simon Mukiibi            90 Huddinge AIS                 
  22 Alexander Nordkvist      90 Huddinge AIS                 
  24 Adrian Roosmark          91 Huddinge AIS                 
  28 Christian Maluka         91 Huddinge AIS                 
  45 Ian Fälldin              80 FK Studenterna               
  48 Ingemar Ztorm            60 FK Studenterna               
  51 Alexander Lundholm       88 IFK Tumba                    
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
   
M   400 M                            
  10 Sebastian Svedhammer     88 SoIK Hellas                  
  18 Bill Krohn               58 Huddinge AIS                 
  30 Viktor Hedin             91 Huddinge AIS                 
  31 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK                  
  32 Johnny Johansson         90 Hässelby SK                  
  45 Ian Fälldin              80 FK Studenterna               
  47 Siem Uittenhout          85 FK Studenterna               
   
M   800 M                            
  11 Dan Bergström            89 Huddinge AIS                 
  18 Bill Krohn               58 Huddinge AIS                 
   
M   1500 M                           
   1 Brian Buchutrup Nielsen  76 Fredrikshofs FIF             
   2 Michael Sjöholm          79 Fredrikshofs FIF             
   3 Niklas Sydow             0 Fredrikshofs FIF             
  18 Bill Krohn               58 Huddinge AIS                 
  39 Peter Ngarariga          84 Kungsängens SK               
  49 Joel Lundin              91 Sundbybergs IK               
  50 Patrik Werdin            91 Sundbybergs IK               
   
M   5000 M                           
   1 Brian Buchutrup Nielsen  76 Fredrikshofs FIF             
   2 Michael Sjöholm          79 Fredrikshofs FIF             
   3 Niklas Sydow             0 Fredrikshofs FIF             
   4 Mårten Westberg          61 Fredrikshofs FIF             
  43 Olof Södergård           85 FK Studenterna               
  44 Patrik Engström          77 FK Studenterna               
  46 Bernt Otterström         65 FK Studenterna               
   
M   110 M HÄCK 106,7 CM              
  33 Joel Thorén              87 Hässelby SK                  
  47 Siem Uittenhout          85 FK Studenterna               
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
   
M   400 M HÄCK 91,4 CM               
  31 Filip Bergqvist          90 Hässelby SK                  
  35 Philip Hêbert Wegman     88 Hässelby SK                  
  47 Siem Uittenhout          85 FK Studenterna               
   
M   3000 M HINDER                    
   5 Gino Torrealba           93 Fredrikshofs FIF             
   6 August Ludwigs           93 Fredrikshofs FIF             
  42 Per Björkman             65 Stockholms FTF               
   
M   HÖJDHOPP                         2008-05-29
   8 Mehdi Alkhatib           87 SoIK Hellas                  
  25 Patrik Sjöbom            86 Huddinge AIS                 
   
M   STAVHOPP                         2008-05-28
   
M   LÄNGDHOPP                        2008-05-28
  10 Sebastian Svedhammer     88 SoIK Hellas                  
  13 Adam Chiguer             91 Huddinge AIS                 
  28 Christian Maluka         91 Huddinge AIS                 
  29 Janne Kemi               85 Huddinge AIS                 
  41 Mattias Sunneborn        70 Spårvägens FK                
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
   
M   TRESTEG                          2008-05-27
   
M   KULA 7,26 KG                     2008-05-29
   9 Nicklas Eriksson         87 SoIK Hellas                  
  14 Patrick Ekström Jöe      63 Huddinge AIS                 
  23 Bengt Pettersson         61 Huddinge AIS                 
  33 Joel Thorén              87 Hässelby SK                  
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
   
M   DISKUS 2,0 KG                    2008-05-27
   9 Nicklas Eriksson         87 SoIK Hellas                  
  12 Axel Bernhult            71 Huddinge AIS                 
  27 Jöran Westberg           47 Huddinge AIS                 
  33 Joel Thorén              87 Hässelby SK                  
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
  54 Niklas Berg              74 Väsby IK                     
   
M   SLÄGGA 7,26 KG                   2008-05-28
  26 Joakim Stenman           84 Huddinge AIS                 
  40 Mikael Nyström           71 IF Linnéa                    
   
M   SPJUT 800 G                      2008-05-28
   7 Esbjörn Backlund         89 Hammarby IF                  
  33 Joel Thorén              87 Hässelby SK                  
  34 Nebz Kurban              72 Hässelby SK                  
  36 Anders Walther           64 Kungsängens SK               
  37 Martin Kjos              90 Kungsängens SK               
  53 Lasse Ohtamaa            80 Väsby IK                     
   
K   100 M                            
   7 Dionne Ekman             91 Huddinge AIS                 
  24 Jenny Hytte              91 Hässelby SK                  
  25 Linda Bergh              89 Hässelby SK                  
  32 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK                
  37 Frida Lüppert Thomson    92 Täby IS                      
  38 Fanny Lüppert Thomson    90 Täby IS                      
  39 Matilda Lindholm         92 Täby IS                      
  40 Emma Fredriksson         91 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
  59 Erica Jarder             86 Väsby IK                     
  60 Sofie Lindesten          88 Väsby IK                     
   
K   200 M                            
   3 Nathalie Tolvers         90 Hammarby IF                  
   9 Annika Hirsimäki         63 Huddinge AIS                 
  24 Jenny Hytte              91 Hässelby SK                  
  32 Anna Sunneborn           70 Spårvägens FK                
  35 Anna Lindegren           80 Sundbybergs IK               
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  37 Frida Lüppert Thomson    92 Täby IS                      
  38 Fanny Lüppert Thomson    90 Täby IS                      
  39 Matilda Lindholm         92 Täby IS                      
  40 Emma Fredriksson         91 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
  46 Helene Nordquist         80 Täby IS                      
  52 Emmy Koskinen *          89 Enhörna IF                   
  53 Nathalie Tolvers         90 Hammarby IF                  
  58 Mikaela Kärlin *         91 Valbo AIF                    
  59 Erica Jarder             86 Väsby IK                     
  60 Sofie Lindesten          88 Väsby IK                     
   
K   400 M                            
   2 Görel Kroné              63 Fredrikshofs FIF             
   3 Nathalie Tolvers         90 Hammarby IF                  
   7 Dionne Ekman             91 Huddinge AIS                 
  22 Carolina Eriksson        88 Hässelby SK                  
  23 Samia Adan               90 Hässelby SK                  
  29 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö                  
  35 Anna Lindegren           80 Sundbybergs IK               
  43 Fanny Baeckström         91 Täby IS                      
  46 Helene Nordquist         80 Täby IS                      
  47 Caroline Enberg          87 Täby IS                      
  48 Astrid Lönnervall        87 Täby IS                      
  53 Nathalie Tolvers         90 Hammarby IF                  
  56 Yolanda Ngarambe         91 Turebergs FK                 
   
K   800 M                            
   2 Görel Kroné              63 Fredrikshofs FIF             
  23 Samia Adan               90 Hässelby SK                  
  42 Sara Sjöqvist            89 Täby IS                      
  49 Linda Johansson          88 Täby IS                      
  50 Moa Westman *            86 Rånäs 4H                     
  51 Josefine Koskinen *      89 Enhörna IF                   
  54 Mary Alenbratt *         90 Kongahälla AIK               
  55 Sanna Mustonen *         91 Enhörna IF                   
   
K   1500 M                           
  29 Sofia Öberg              90 IFK Lidingö                  
  30 Rebecka Öberg            92 IFK Lidingö                  
  31 Nathalie Rohlén          90 IFK Lidingö                  
  33 Susanne Sjöstrand        86 FK Studenterna               
  34 Letu Abraha              77 Sundbybergs IK               
  44 Petra Kihlberg           90 Täby IS                      
  45 Johanna Olsson           91 Täby IS                      
   
K   100 M HÄCK 84 CM                 
  19 Angelica Engberg         89 Hässelby SK                  
  20 Emma Wallin              91 Hässelby SK                  
  27 Johanna Vunder           87 Hässelby SK                  
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  38 Fanny Lüppert Thomson    90 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
   
K   400 M HÄCK 76,2 CM               
  18 Paulina Engfors          90 Hässelby SK                  
  20 Emma Wallin              91 Hässelby SK                  
  21 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK                  
  47 Caroline Enberg          87 Täby IS                      
   
K   HÖJDHOPP                         2008-05-28
   5 Sofia Masrour            91 SoIK Hellas                  
   6 Rebecca Frykengård       93 SoIK Hellas                  
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  37 Frida Lüppert Thomson    92 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
   
K   STAVHOPP                         2008-05-27
   
K   LÄNGDHOPP                        2008-05-29
  11 Frida Lindström          90 Huddinge AIS                 
  14 Johanna Wikström         87 Huddinge AIS                 
  15 Sofia Carls              90 Huddinge AIS                 
  16 Sofia Björnfot           87 Huddinge AIS                 
  18 Paulina Engfors          90 Hässelby SK                  
  19 Angelica Engberg         89 Hässelby SK                  
  21 Rakel Ekendahl           91 Hässelby SK                  
  25 Linda Bergh              89 Hässelby SK                  
  26 Caroline Hallén          89 Hässelby SK                  
  27 Johanna Vunder           87 Hässelby SK                  
  28 Sofia Björnfot *         88 Kuivakangas SK               
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  37 Frida Lüppert Thomson    92 Täby IS                      
  38 Fanny Lüppert Thomson    90 Täby IS                      
  40 Emma Fredriksson         91 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
  59 Erica Jarder             86 Väsby IK                     
  60 Sofie Lindesten          88 Väsby IK                     
   
K   TRESTEG                          2008-05-27
   1 Carolina Hjort           81 Duvbo IK                     
  11 Frida Lindström          90 Huddinge AIS                 
  17 Kajsa Wallin             91 Hässelby SK                  
  26 Caroline Hallén          89 Hässelby SK                  
  59 Erica Jarder             86 Väsby IK                     
  60 Sofie Lindesten          88 Väsby IK                     
   
K   KULA 4,0 KG                      2008-05-29
  13 Frida Åkerström          90 Huddinge AIS                 
  18 Paulina Engfors          90 Hässelby SK                  
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS                      
   
K   DISKUS 1,0 KG                    2008-05-27
  13 Frida Åkerström          90 Huddinge AIS                 
   
K   SLÄGGA 4,0 KG                    2008-05-28
   8 Nike Hermans             90 Huddinge AIS                 
  10 Annika Hjelm             86 Huddinge AIS                 
  12 Caroline Piri            91 Huddinge AIS                 
   
K   SPJUT 600 G                      2008-05-29
   4 Sofia Eriksson           89 SoIK Hellas                  
  18 Paulina Engfors          90 Hässelby SK                  
  36 Frida Linde              90 Täby IS                      
  41 Emelie Haaparanta        88 Täby IS